ארגון מנהגלי הדיגיטל
קהילת Plus One
שיראל שלם וליאת טל

הקהילה אשר נוסדה בתחילת 2018 ע"י שיראל שלם וכרמל ברן, מורכבת מהורים שיש להם ילד אחד מכל רחבי הארץ. הקבוצה מהווה קהילה שיתופית הן להורים והן לילדים וכוללת אירועים ומפגשים חברתיים עם הילדים ובלעדיהם, מה שמאפשר לממש את מלוא הפוטנציאל של הקבוצה. ההורים זוכים להכיר לא מעט הורים אחרים השותפים למצבם, ומוצאים בה תמיכה ועזרה שאינה מובנת מאליה. הילדים לעומת זאת, זוכים ב״אחים״ חדשים אותם הם פוגשים על בסיס קבוע.

כיום הקבוצה מונה מעל 1,100 הורים וילדים, הנפגשים לפחות פעם בשבוע. השאיפה היא להגדיל את הקבוצה ולספק מקום חם ואוהב למשפחות חד הוריות רבות נוספות, ללא שיקולים כלכליים, ולכן הפעילות בקבוצה היא התנדבותית.
שיראל שלם וליאת טל

שיראל שלם וליאת טל
מנהלות הקהילה

שיראל שלם, בת 32 מהרצליה, מנהלת תחום אדמיניסטרציה ורווחה בחברת הייטק. כאמא לבן יחיד בן 4, שיראל הרגישה צורך למצוא חברה שבה תוכל לספק לבנה חברים בני גילו, שיהיו לו כמו אחים. מכיוון שישנם לא מעט הורים חד הוריים בישראל, היא הבינה שמציאות החיים שלנו זהה לעוד הרבה אנשים. בפברואר 2018 התחילה שיראל בבנייתה של הקהילה מתוך אהבה לאנשים ולחיבורים אנושיים, כשהדגש האמיתי היה להוציא את העולם הוירטואלי לעולם האמיתי. המטרה הייתה ליצור משפחה ולספק סביבה תומכת וייחודית הן להורים והן לילדים. עד מהרה הקבוצה גדלה באופן משמעותי וכיום הקהילה מונה מעל ל-1,100 הורים וילדים.

ליאת טל, בת 34 מחולון, אמא של נדב בן שש וחצי. בשש השנים האחרונות עובדת ברשות מקרקעי ישראל, ולפני כן כשמונה שנים בתחום המלונאות. ליאת התגרשה כשבנה היה בן שמונה חודשים, תקופה לא קלה בחייה, אך מתוך הקושי פגשה את המקום להכיר את עצמה ומשם לצמוח. החיבור שלה לקהילה היה מהרגע הראשון, פגשה אנשים מקסימים עם אותו צורך כמו שלה, חלקם הפכו אף קרובים אליה. לאחר מס׳ חודשים הצטרפה ליאת לניהול הקבוצה, כאשר הקבוצה פעילה מאוד ונותנת מענה בלא מעט מישורים, החזון של ליאת הוא שהקהילה תתפתח ותישאר עם הציביון המיוחד של החברים בה.