ארגון מנהגלי הדיגיטל
קהילת ;she codes
רות פולצ'ק

קהילת she codes היא קהילה טכנולוגית של נשים אשר הוקמה במטרה להגיע ל- 50% מפתחות תכנה בתוך עשור בישראל. היא הוקמה ב-2013 ומונה כעת למעלה מ- 20,000 חברות.

בין חברות הקהילה ישנן נשים שמבקשות ללמוד פיתוח תוכנה או לעשות הסבה מקצועית לתחום ההייטק, מפתחות שבאות במטרה להתפתח במקצוען ולפגוש מפתחות אחרות ונערות בגילאי תיכון שלומדות תכנות.

הפעילות בקהילה מתבססת על מפגשים שבועיים בלמעלה מ-40 סניפים ברחבי הארץ. בסניפים נלמדים קורסי תכנות בשפות שונות, קבוצות לעבודה על פרויקטים בליווי מתנדבות מהקהילה, הרצאות טכנולוגיות, מפגשים עם נשים מעוררות השראה, יעוץ קריירה ועוד. אפשרויות להיות חברת צוות בshe codes;  תורמות גם הן להתפתחות המקצועית והאישית של החברות. המתנדבות מנהלות את הסניפים, מתכננות את מסלולי הלימוד, מפיקות את האירועים שלנו ועוד.
רות פולצ'ק

רות פולצ'ק
מייסדת הקהילה

רות פולצ'ק, היא יזמת הייטק, מנהלת ופעילה חברתית ישראלית. בוגרת תואר ראשון בכלכלה ובפילוסופיה ותואר שני בפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית, למדה בתוכנית ליזמות באוניברסיטת בראון בארה"ב. בניו יורק עבדה כסוחרת מניות, כבנקאית השקעות בחברת Lehman Brothers וניהלה את האקסלרטור לחדשנות של Citigroup.
רות פולצ'ק ייסדה ושימשה כמנכ"לית בחברות בתחום הדיגיטל, הטכנולוגיה הפיננסית והנתונים. הייתה יזמית בקרן ההשקעות SW ventures שם הקימה וניהלה שתי חברות בתחום הנתונים והבינה המלאכותית. מרצה בתחומי יזמות, פיתוח תוכנה, יזמות פיננסית, בינה מלאכותית וטכנולוגיה פיננסית. בנובמבר 2013 הקימה את ;she codes, קהילה ישראלית של נשים מתכנתות, מהנדסות, יזמיות ונשות הייטק. כיום היא מנכ"לית she codes; ומייסדת ומנכ"לית חברת Fincheck, מיזם בתחום הטכנולוגיה הפיננסית (פינטק).