יבגני זרובינסקי
follow

אושיית רשת

לזרובינסקי כ-230 אלף עוקבים בפייסבוק, כ-200 אלף באינסטגרם וכ-10,000 בטוויטר. הוא מרבה לפרסם פוסטים הומוריסטיים לצד סטטוסים פוליטיים וביקורתיים כלפי התקשורת הישראלית.

יבגני היה מועמד בטקס "אנשי השנה 2016" של ערוץ 9 בקטגוריית "כוכבי רשת", נבחר לאיש השנה תשע"ו על ידי "רדיו חיפה", שם כונה "מותג הרשת החזק במדינה", נבחר על פי הצבעות הגולשים ל"אושיית הרשת של השנה" ב"פרסי עכבר העיר 2016" והופיע ברשימת 20 הערכים הנצפים בוויקיפדיה ישראל בשנת 2016.
בשנת 2017 נבחר ל"כוכב הרשת של השנה" על פי הצבעות הגולשים במצעד הבידור השנתי של רדיו תל אביב, רדיו דרום, רדיו חיפה וגלי ישראל.

בשנת 2016 השתתף זרובינסקי בסרטון ברכה הומוריסטי לכבוד חג הפסח עם יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, וקיים "ראיון סלפי" עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו ובסוף השנה השתתף עם נתניהו בסרטון ברכה לציון "השנה האזרחית החדשה".
בנוסף שיתף פעולה בסרטונים ויראליים עם הזמר סטטיק, הזמר ליאור נרקיס, הסטנדאפיסט נדב אבוקסיס, חנוך דאום ועוד…

במהלך גל הטרור הפלסטיני בשנת 2015–2016 נחסם על ידי פייסבוק לאחר שפרסם פוסט הומוריסטי על מחבל. המקרה גרר מחאה ענקית של אלפי גולשים ברשת והעלה על סדר היום הציבורי טענות שהרשתות החברתיות מאפשרות הסתה נגד ישראלים, בעוד שפרסומים ביקורתיים או הומוריסטיים כלפי הפלסטינים נמחקים ומפרסמם אף נחסם. פייסבוק דחו את הטענות.

בשנת 2002, כשהיה בן 17, הקים את "קריות באינטרנט", אתר חדשות לתושבי הקריות ואזור חיפה, שהיה מראשוני המקומונים המקוונים בישראל. פרסומיו העיתונאיים זכו לאזכורים רבים בכלי תקשורת רבים, בהם "ערוץ 2", "ערוץ 10", "ידיעות אחרונות" ועוד.